„Współczesne metody leczenia ciężkich zakażeń szpitalnych”

16 lutego 2008 r. w Centrum Dydaktycznym Akademii Medycznej w Warszawie odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa „Współczesne metody leczenia ciężkich zakażeń szpitalnych” skierowana do kierowników oddziałów zabiegowych i innych osób zainteresowanych tematyką leczenia zakażeń.

Będzie to druga konferencja z cyklu kursów organizowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego AM. Dużą zaletą cyklu jest to, że podczas kolejnych spotkań temat przewodni kompleksowo omawiają specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Takie wielowątkowe podejście do przedstawianego problemu jest szczególnie cenione przez uczestników spotkań. Kierownikiem naukowym kursu jest Prodziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego, dr hab. Włodzimierz Otto.

Na konferencji pojawią się wykłady dotyczące problemów zakażeń w laryngologii, chorób przyzębia jako ogniska zakażeń, możliwości leczenia zakażeń szpitalnych oraz seria wykładów dotyczących sposobów stosowania antybiotyków i ich działania. Organizatorzy konferencji spodziewają się około 100 uczestników z całej Polski – w większości lekarzy i lekarzy-dentystów, którzy zwykle stanowią liczną grupę na tego typu szkoleniach.

Do tej pory w ramach cyklu zorganizowano konferencję pt. „Urazy czaszkowo-mózgowe up-to-date”, która odbyła się 20 października 2007 r. Temat urazów czaszkowo-mózgowych został omówiony z punktu widzenia różnych specjalistów: neurochirurga, otolaryngologa, chirurga szczękowo-twarzowego i anestezjologa.

Kolejne szkolenie, tym razem na temat kryteriów kwalifikacji i postępowania przy pobieraniu narządów, zaplanowano na 12 kwietnia 2008 r. Organizatorzy przygotowują również czwartą konferencję, która ma odbyć się jesienią i będzie poświęcona tematyce onkologicznej.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o kontakt z dziekanatem Centrum Kształcenia Podyplomowego – tel.: (0-22) 57 20 511, 510 lub 519