Student AM zakochany w Warszawie

Michał Kosiński, student pierwszego roku kierunku farmaceutycznego Akademii Medycznej w Warszawie, zwyciężył w walentynkowym konkursie „Zakochaj się w Warszawie”, ogłoszonym wspólnie przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, firmę STROER i redakcję gazety „Echo Miasta”.

Konkurs ogłoszony został przed trzema tygodniami. Zadaniem było napisanie wyznania miłosnego do stolicy – hasła składającego się z maksimum 10 słów, przypominającego slogan reklamowy.

Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, które przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do rywalizacji zgłoszonych zostało kilkaset propozycji, które na bieżąco oceniane były przez językoznawców, w tym m.in. przez profesora Jerzego Bralczyka, a także przez specjalistów od tworzenia haseł reklamowych. W finale konkursu najlepsze „wyznania miłosne” zostały ocenione przez jury, w skład którego weszli nie tylko przedstawiciele organizatorów, ale również liczni specjaliści w zakresie marketingu, PR i dziennikarstwa.

Konkurs wygrało hasło „Syreno – Stolico, Swym Śpiewem Uwiodłaś Mnie – Młodego Wędrowca”. Jego autorem jest Michał Kosiński, student pierwszego roku kierunku farmaceutycznego Akademii Medycznej w Warszawie.

– Michał oczarował nas poetyckim ujęciem tematu i nawiązaniem do podróży Odyseusza uwiedzionego syrenim śpiewem – mówi Beata Kubiszyn z Biura Promocji Miasta. – W dodatku mamy tu do czynienia z kimś przyjezdnym, kimś, kto wybrał naszą stolicę dla jej uroków, a nie tylko szans, jakie stwarza – dodaje Katarzyna Ratajczyk, dyrektor tego Biura.

Jak informuje dzisiejsze „Echo Miasta”, Michał pochodzi z Łowicza. Jest nie tylko przyszłym farmaceutą, ale także poetą, który ma już na koncie pierwsze sukcesy – wygrał bowiem kilka konkursów poetyckich. Do Warszawy przyjechał trzy lata temu.

– Co tu dużo mówić, na początku to był romans, sporadyczne przyjazdy – wyznaje Michał na łamach „Echa Miasta”. Później uczucie rozkwitło i zostało przypieczętowane rozpoczęciem studiów.

Hasło stworzone przez Michała, jak również slogany, które zajęły dwa kolejne miejsca w konkursie, pojawią się 21 lutego na billboardach przy głównych arteriach miasta. Projekt takiego billboardu z hasłem Michała prezentujemy obok.

Serdecznie gratulujemy Michałowi!