Akcja „Braterstwo krwi”

W dniu 3 listopada już po raz czwarty studenci i pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oddawali krew w akcji „Braterstwo krwi”. Przedsięwzięcie odbyło się pod honorowym patronatem JM Rektora WUM prof. dr. hab. n. med. Marka Krawczyka.

Podobnie jak w latach ubiegłych, akcję pobierania krwi zorganizowali studenci kierunku zdrowie publiczne Wydziału Nauki o Zdrowiu. To oni w 2007 roku zainicjowali działanie, które spotkało się z odzewem społeczności akademickiej. Organizatorzy tej cyklicznej akcji postawili sobie za cel promowanie honorowego krwiodawstwa i aktywne rozwiązywanie problemu niedoboru krwi w naszym kraju.

Podczas ostatniej edycji wśród honorowych dawców znaleźli się głównie studenci i pracownicy WUM, a także osoby spoza Uczelni. Krew została pobrana w ambulansie zaparkowanym przed budynkiem Centrum Dydaktycznego przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Oddanie krwi było poprzedzone badaniem lekarskim i wywiadem z potencjalnym krwiodawcą. Z grona 47 chętnych wyłoniono 35 osób, które oddały krew. Łącznie przekazano 15 litrów i 450 ml krwi.

Akcja „Braterstwo krwi”

3 listopada 2008 r.

Fot.: Tomasz Jędrzejewski, Dział Fotomedyczny WUM

Aby obejrzeć powiększenie, należy kliknąć na wybranym zdjęciu