Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Akcja „Braterstwo krwi”

W dniu 3 listopada już po raz czwarty studenci i pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oddawali krew w akcji „Braterstwo krwi”. Przedsięwzięcie odbyło się pod honorowym patronatem JM Rektora WUM prof. dr. hab. n. med. Marka Krawczyka.

Podobnie jak w latach ubiegłych, akcję pobierania krwi zorganizowali studenci kierunku zdrowie publiczne Wydziału Nauki o Zdrowiu. To oni w 2007 roku zainicjowali działanie, które spotkało się z odzewem społeczności akademickiej. Organizatorzy tej cyklicznej akcji postawili sobie za cel promowanie honorowego krwiodawstwa i aktywne rozwiązywanie problemu niedoboru krwi w naszym kraju.

Podczas ostatniej edycji wśród honorowych dawców znaleźli się głównie studenci i pracownicy WUM, a także osoby spoza Uczelni. Krew została pobrana w ambulansie zaparkowanym przed budynkiem Centrum Dydaktycznego przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Oddanie krwi było poprzedzone badaniem lekarskim i wywiadem z potencjalnym krwiodawcą. Z grona 47 chętnych wyłoniono 35 osób, które oddały krew. Łącznie przekazano 15 litrów i 450 ml krwi.


 

Akcja „Braterstwo krwi”

3 listopada 2008 r.

Fot.: Tomasz Jędrzejewski, Dział Fotomedyczny WUM

Aby obejrzeć powiększenie, należy kliknąć na wybranym zdjęciu

zdjecie zdjecie zdjecie
zdjecie zdjecie zdjecie
zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter