XIII Czwartek Chirurgiczny

Już po raz trzynasty zorganizowano Czwartek Chirurgiczny – Studencką Konferencję Naukowo – Szkoleniową. Spotkanie odbyło się 10 marca się w Auli im. L. Paszkiewicza mieszczącej się w Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na czele Komitetu Naukowego Konferencji, której tematem przewodnim był rak płuca, stanął prof. T. Orłowski, kierownik Kliniki Chirurgii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc.

Podczas spotkania zorganizowano konkurs na najciekawsze wystąpienie studenckie. W ramach rywalizacji członkowie siedmiu studenckich kół naukowych dokonali prezentacji zagadnień związanych z diagnostyką i leczeniem chorych na raka płuc. Najlepszą okazała się praca przedstawiona przez Aleksandrę Piechutę ze Studenckiego Koła Naukowego „Alveolus” przy Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii. Zwyciężczyni, wybrana głosami 200 słuchaczy – studentów, otrzymała nagrodę ufundowaną przez „Medycynę Praktyczną” – partnera Konferencji. Ponadto Stowarzyszenie Polska Grupa Raka Płuca, reprezentowana na Konferencji przez prof. T. Orłowskiego, przeznaczyła 1000 złotych na nagrodę specjalną dla najlepszego studenckiego wystąpienia. Niebawem członkowie Komitetu Naukowego Konferencji wybiorą zwycięzcę.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji