Inauguracja Roku Akademickiego w Studium Medycyny Molekularnej

28 października w Sali Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012 w Studium Medycyny Molekularnej.

W uroczystości wzięli udział: Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą – prof. Sławomir Majewski, Prorektor ds. Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem – dr hab. Sławomir Nazarewski, Prodziekan do Spraw Studenckich – prof. Barbara Górnicka, Attache ds. Nauki i Technologii – Dominique Le Masne oraz naukowcy z Francji, Członkowie Rady Naukowo-Programowej SMM, Promotorzy, Doktoranci oraz zaproszeni Goście.

Zebranych na uroczystości przywitała prof. Bożena Kamińska-Kaczmarek – Dyrektor Studium Medycyny Molekularnej. Kilka słów do gości skierował prof. Sławomir Majewski, który przypomniał historię powstania Studium, sięgającą 1997 roku oraz wyraził uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w jego działalność, dzięki którym prężnie się ono rozwija. Podkreślił swoją radość z faktu, że mógł od samego początku uczestniczyć w tworzeniu ośrodka wspierającego rozwój medycyny molekularnej w Polsce. Zaznaczył także, że doktoranci przyjmowani w grono słuchaczy Studium to elitarna grupa będąca nadzieją polskiej nauki.

W roku akademickim 2011/2012 certyfikaty przyjęcia do Studium Medycyny Molekularnej otrzymało 21 doktorantów I roku. Po uroczystym wręczeniu dyplomów wykład pt. „Perivascular inflammation as a risk factor of cardiometabolic disease” przedstawił prof. Tomasz Guzik z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Fot. Jarosław Oktaba

Inauguracja Roku Akademickiego w Studium Medycyny Molekularnej