Odsłonięcie popiersia prof. Józefa Celińskiego

Na Wydziale Farmaceutycznym 3 listopada 2011 roku Rektor prof. Marek Krawczyk i Dziekan prof. Marek Naruszewicz odsłonili popiersie prof. Józefa Celińskiego.

Witając przybyłych, wśród których znalazły się władze rektorskie, dziekańskie, administracyjne, kierownicy katedr i zakładów oraz pracownicy Wydziału, Dziekan prof. Marek Naruszewicz nawiązał do ponad 200-letniej tradycji akademickiego nauczania medycyny i farmacji w Warszawie i 85-lecia powołania Wydziału Farmaceutycznego w strukturach Uniwersytetu Warszawskiego. „Prof. Józef Celiński - główny założyciel naszego Wydziału- swoje wizje, pomysły przekładał na konkretne działania. Jego postawa i działalność stanowi wzorzec godny naśladowania” – mówił Dziekan.

Rektor prof.Marek Krawczyk przypomniał, że na Medalu wybitym z okazji jubileuszu 200-lecia umieszczony jest również wizerunek prof. Józefa Celińskiego - jednego Ojców Założycieli z naszej Uczelni. Rektor, gratulując Wydziałowi Farmaceutycznemu inicjatywy uczczenia popiersiem pamięci prof. Jozefa Celińskiego, podkreślał, że bez spojrzenia w przeszłość, bez pamięci o tych, którzy stworzyli Wydział Akademicko-Lekarski, nie byłoby dzisiejszej Uczelni.

Podczas uroczystości biografię prof. Józefa Celińskiego przywołał prof. Edmund Sieradzki z Zakładu Farmacji Stosowanej.

Marta Wojtach
                                                                Rzecznik prasowy