Warszawski Salon Maturzystów 2012

W dniach 13 i 14 września br., w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, odbyła się kolejna edycja Warszawskiego Salonu Maturzystów. Przewodniczącym Komitetu Honorowego Wydarzenia był Rektor naszej Uczelni – prof. Marek Krawczyk, który pełni funkcję Przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich.

Podczas uroczystości otwarcia, która odbyła się w czwartek 13 września, zgromadzoną w Gmachu Głównym młodzież i wszystkich uczestników targów, przywitali: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz, Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich – Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – prof. Marek Krawczyk, Prorektor Politechniki Warszawskiej prof. Włodzimierz Wieczorek oraz Prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” – Waldemar Siwiński.

Rektor naszej Uczelni – prof. Marek Krawczyk, zwrócił się do licealistów i maturzystów słowami: „Takie spotkanie jak dzisiaj, jest spotkaniem nie dla uczelni, ale dla młodych ludzi” – powiedział Rektor. „Cieszę się, że tak wielu licealistów, a przede wszystkim przyszłych maturzystów, przyszło na Targi. To świadczy o tym, że chcecie świadomie i rozważnie wybrać Uczelnię, w której będziecie studiować” – mówił Rektor i przytoczył liczby obrazujące fakt, że Warszawa jest największym ośrodkiem akademickim w Polsce: „Liczba studentów w naszym województwie wynosi ponad 334 tysiące, w samej Warszawie 270 tysięcy. To, biorąc pod uwagę liczebność regionu pokazuje, że studenci są ważną częścią społeczności Warszawy”.

Warszawskie targi stanowią cykliczną inicjatywę, organizowaną przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, która służy pomocą młodym ludziom w podejmowaniu życiowych decyzji dotyczących ich kariery. Salon Maturzystów dedykowany jest przyszłym abiturientom, którym targi umożliwią zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, w tym również naszego Uniwersytetu.

Warszawski Uniwersytet Medyczny reprezentowali pracownicy Sekcji Rekrutacji WUM, którzy udzielali wszelkich szczegółowych informacji i rad tłumnie odwiedzającym nasze stoisko.

Warszawski Salon Maturzystów odbył się pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej – Krystyny Szumilas, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Barbary Kudryckiej, Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich – prof. Wiesława Banysia, Przewodniczącego Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich – prof. Waldemara Tłokińskiego.

Fot.: Wanda Widomska

Warszawski Salon Maturzystów 2012