Festiwal Aktywności Ruchowych dla seniorów

25 września br. w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 w stołecznym Centralnym Ośrodku Sportu ,,TORWAR" odbył się Festiwal Aktywności Ruchowych dla seniorów. W wydarzeniu udział wzięli Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Studenci naszej Uczelni pod opieką mgr Anny Lipki ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WUM zorganizowali znaczną część atrakcji zarówno sportowych, jak i profilaktyczno-diagnostycznych, przyczyniając się do promocji aktywności ruchowej wśród osób po 50 roku życia. Młodzi fizjoterapeuci przeprowadzili instruktaż prawidłowego wykonywania ćwiczeń stabilizujących kręgosłup, opowiadali o profilaktyce ,,zdrowego kręgosłupa", a także wykonywali proste zabiegi mające przeciwadziałać bólom tej części ciała. Studentki kierunku dietetyka udzielały porad żywieniowych i opowiadały o zdrowej i zbilansowanej diecie dla seniorów. Dodatkowo robiły analizę składu ciała pokazującą procentową zawartość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej oraz wody w organizmie. Seniorzy mogli również sprawdzić gęstość kości oraz ciśnienie krwi. Ponadto, Instruktorzy z Klubu Uczelnianego AZS WUM poprowadzili warsztaty i wykonali pokazy: Zumby, tańca brzucha i tai chi.

Organizatorami Festiwalu, który odbył się w dniach 24-26 września br. w Warszawie było Ministerstwo Sprawe Wewnętrznych i Ministerstwo Turystyki. Współorganizatorami: Mazowiecka Komenda Wojewódzka z siedzibą w Radomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Komenda Stołeczna Policji, Państwowa Straż Pożarna, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Fundacja „KIDPROTECT.pl”, Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowych 50+, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Calypso Fitness Club, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Akademicki Związek Sportowy oraz Centralny Ośrodek Sportu.

Zdjęcia: Organizator Festiwalu Aktywności Ruchowej

Festiwal Aktywności Ruchowych dla seniorów