Wręczenie dyplomów English Division II Wydziału Lekarskiego

Absolwenci Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II Wydziału Lekarskiego z roku akademickiego 2012/2013 odebrali w piątek, 28 czerwca 2013 roku, dyplomy ukończenia studiów lekarskich.

Uroczystość prowadził Dziekan dr hab. Marek Kuch, a uczestniczyły w niej władze rektorskie z Rektorem prof. Markiem Krawczykiem, Prorektorami: prof. Sławomirem Nazarewskim, prof. Renatą Górską i prof. Markiem Kulusem. Obecna była Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, Prodziekani II Wydziału Lekarskiego z Prodziekan ds. Oddziału Nauczania w Języku Angielskim prof. Bożeną Werner, Prodziekan I Wydziału Lekarskiego prof. Krzysztof Filipiak, Prodziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. Grażyna Nowicka, Prodziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu prof. Andrzej Deptała, Kanclerz mgr Małgorzata Kozłowska oraz rodziny i bliscy absolwentów.

W roku akademickim 2011/2012 English Division ukończyły 83 osoby: 10 osób Program 4-letni i 73 osoby Program 6-letni.

Najwyższą średnią uzyskała i Złoty Laur Absolwenta otrzymała: Maria Charlotta Eckerrot ze Szwecji (średnia 4,70). Nagrodzono również studentów z niższą średnią (powyżej 4,0), którzy uczestniczyli w zajęciach ponadprogramowych, które przyczyniły się do ich rozwoju i splendoru naszej Uczelni. Są to: Katarzyna Kaczmarczyk, Natalia Ziolkowski, Pawel Reich i Milena Gosk (Program 6-letni) oraz Nora Almas, Christoffer Dovik, Christian Erstad, Fredrik Fareid, Nana Fjelsa, Runne Henne, Emil Jaddini, Jacek Kempinski, Stian Kristoffersen, Karl Nilsson, Camilla Sjoqvist, Mariya Tsupruk (Program 4-letni).

Tegoroczni absolwenci pochodzą z następujących krajów: Arabia Saudyjska, Australia, Austria, Dania, Francja, Irak, Kanada, Malezja, Norwegia, Portugalia, Szwecja, Tajwan, Ukraina, USA, Wielka Brytania.

„On this very important day, another doctors are joining our medical family. (…) A few years ago you made the decision to become doctors  and to devote your lives to help ill people. You chose Poland, Warsaw, the Medical University of Warsaw to reach your goal, which makes us very happy. Today, in this Aula you can proudly say: I did it! I have gained the medical studies diploma! I made it! On behalf of myself, the Senate and the whole academic environment I wish to congratulate you. We are very proud of you!” – mówił do absolwentów Rektor prof. Marek Krawczyk.

Po ślubowaniu bohaterów Wydarzenia oraz wręczeniu dyplomów, któremu towarzyszyły gromkie brawa, głos zabrali przedstawiciele absolwentów: Natalia Ziolkowski i Emil Jaddini. Spotkanie zakończył koncert w wykonaniu uczelnianego Chóru.

Marta Wojtach
rzecznik prasowy