Dyplomatorium Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego

W piątek 2 sierpnia 2013 roku, w auli Centrum Dydaktycznego im. prof. Janusza Piekarczyka odbyło się dyplomatorium Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego. Podczas uroczystości poprowadzonej przez Dziekana II Wydziału Lekarskiego – dra hab. Marka Kucha, dyplomy otrzymali studenci studiów stacjonarnych I i II stopnia.

Po wysłuchaniu pieśni „Gaude Mater Polonia” oraz hymnu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego –  absolwentów, kadrę dydaktyczną oraz Władze Uczelni powitał Dziekan II Wydziału Lekarskiego. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: Prorektor ds. Kadr – prof. Renata Górska, Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego – prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Małkowski, Prodziekan do spraw studenckich I, II, III roku I Wydziału Lekarskiego – prof. Barbara Górnicka, Prodziekani II Wydziału Lekarskiego: dr. hab. Artur Mamcarz, Prodziekan  i dr hab. Jan Kochanowski, Zastępca Kanclerz WUM – Małgorzata Rejnik oraz Kwestor – Katarzyna Szczęśniak.

Dziekan II Wydziału Lekarskiego – dr hab. Marek Kuch w swoim wystąpieniu przede wszystkim złożył gratulacje absolwentom ukończenia studiów, ale także przytoczył nazwiska profesorów, którzy przez ostatnie lata towarzyszyli im w studenckim i naukowym życiu, rozwijając ich pasje i przekazując cenną wiedzę. Ukończenie studiów na kierunku fizjoterapia II Wydziału Lekarskiego, zdaniem Dziekana, wymagało odpowiednich predyspozycji i osobowości, które nie zawsze idą w parze.

W imieniu JM Rektora – prof. Marka Krawczyka przemawiała Prorektor ds. Kadr – prof. Renata Górska, która pogratulowała ukończenia studiów zarówno I, jak i II stopnia, czyli 150-osobowej grupie absolwentów. Otrzymali oni dziś dyplom Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i stają się tym samym samodzielnymi Pani Prorektor skierowała słowa uznania  dla kadry nauczycielskiej oraz rodzin studentów, którzy wspierali pomocą i radą przez cały okres wytężonej nauki. Prof. Renata Górska wyróżniła na forum dwie absolwentki – Annę Grabowską i Joannę Olczyk, które otrzymały Złoty Laur za najwyższą średnią ocen, na koniec zaś przekazała życzenia sukcesów i poczucia misji w niesieniu pomocy potrzebującym.

Do absolwentów zwrócił się także Prodziekan do spraw Oddziału Fizjoterapii – dr hab. Artur Mamcarz, który wyraził przekonanie, że dla każdego z kończących dziś kierunek fizjoterapii jest to dzień przejścia w etap dorosłości. Życzył samorozwoju, który dla jednych absolwentów będzie oznaczał zdobywanie doświadczenia w pracy, dla drugich zaś – pozostanie na Uczelni i kontynuowanie nauki w roli studenta studiów II stopnia lub doktoranta.

Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów.

Dyplomatorium Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego