Pożegnanie śp. prof. dr hab. n. med. dr h.c. Marii Wierzbickiej

9 sierpnia 2013 roku pożegnaliśmy prof. dr hab. n. med. dr h.c. Marię Wierzbicką – Prodziekana do spraw Oddziału Stomatologicznego I Wydziału Lekarskiego w latach 1981-1986, Kierownika Zakładu Stomatologii Zachowawczej w latach 1979-2004 i Kierownika Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia w latach 1981-1994, wybitnego Lekarza i Naukowca, Wspaniałego nauczyciela akademickiego, Doktora honoris causa Uniwersytetu w Malmo, Ambasadora polskiej stomatologii w Europie i na świecie.

Uroczystości pogrzebowe, które odbyły się w Poznaniu rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Św. Michała Archanioła przy ulicy Stolarskiej 7, a następnie miała miejsce uroczystość pożegnalna na poznańskim Cmentarzu Komunalnym Junikowo. W uroczystości wzięły udział i pożegnały Panią Profesor w imieniu Jego Magnificencji Rektora WUM prof. Marka Krawczyka oraz społeczności akademickiej – prof. Renata Górska – Prorektor ds. Kadr, w imieniu Wydziału Lekarsko-Dentystycznego oraz I Wydziału Lekarskiego – Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska.

Obecni byli również przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w osobach: prof. Honoraty Limanowskiej-Show oraz prof. Janiny Stopy. Naczelną Izbę Lekarską reprezentowała wiceprezes NRL – dr Anna Lella, a Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie wiceprezes ORL – dr Krzysztof Makuch. Żegnali także Panią Profesor licznie zgromadzeni pracownicy Katedry Stomatologii Zachowawczej WUM.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie

Pożegnanie śp. prof. dr hab. n. med. dr h.c. Marii Wierzbickiej