Jubileusz 95-lecia Zakładu Epidemiologii – uroczysta konferencja II Wydziału Lekarskiego, pt. „Epidemiologia w klinice”

Piątek, 27 września 2013 roku, był okazją do świętowania ważnego dla II Wydziału Lekarskiego naszej Uczelni, jubileuszu – 95-lecia istnienia Zakładu Epidemiologii. Spotkaniu, które odbyło się w Auli Centrum Dydaktycznego im. prof. Janusza Piekarczyka, patronował Jego Magnificencja Rektor naszej Uczelni – prof. Marek Krawczyk.

W uroczystości, której organizatorem był II Wydział Lekarski z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Oddziałem Fizjoterapii, wzięli udział przedstawiciele Władz naszej Uczelni wraz ze specjalnie zaproszonymi na tę okazję gośćmi m.in.: prof. Walerią Hryniewicz z Zakładu Mikrobiologii i Epidemiologii Drobnoustrojów Instytut Leków w Warszawie, dr fab. Anitą Gębską-Kuczerowską z Państwowego Zakładu Higieny i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, dr. n. med. Markiem Posobkiewiczem z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz prof. Pawłem Nyckowskim z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WUM.

Otwarcia konferencji dokonał Kierownik Zakładu Epidemiologii – dr hab. Józef Piotr Knap, który życząc przybyłym owocnych i interesujących obrad, podziękował także Władzom Uniwersytetu za możliwość zorganizowania tego wyjątkowego dla Zakładu jubileuszu.

W imieniu JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – prof. Marka Krawczyka, przemawiał Prorektor ds. Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem – prof. Sławomir Nazarewski, który w przemówieniu przytoczył historię Zakładu Epidemiologii, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i realizacji postawionych celów całemu zespołowi Zakładu.

Życzenia  wytrwałości w podejmowaniu kolejnych inicjatyw wszystkim pracownikom Zakładu oraz serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu przekazał także Prodziekan – dr hab. Jan Kochanowski, który na spotkaniu reprezentował Dziekana II Wydziału Lekarskiego – dr. hab. Marka Kucha.

Fot.: Wanda Widomska