Studenci z EMSA organizatorami warsztatów dotyczących rozpoznawania depresji

11 grudnia br. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego studenci naszej Uczelni wzięli udział w akcji mającej na celu zwiększenie świadomości na temat rozpoznawania depresji. Organizatorem spotkania, realizowanego w ramach projektu More ME, było Euripejskie Stowarzyszenie Studentów Medycyny (EMSA).

Na spotkanie zatytułowane "Let's talk about TABOO-DEPrESSION" przybyli zainteresowani właściwymi sposobami dbania o zdrowie psychiczne. Pierwszy wykład poświęcony był rozpoznawaniu oraz leczeniu objawów depresji. Wygłosiła go dr Magdalena Wilk z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Następnie mgr Anna Nita z fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych opowiadała o przypadkach osób, które nie potrafiły poradzić sobie z depresją i z tego powodu opuszczały swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania, nie zostawiając żadnej informacji swoim najbliższym. Ostatnim gościem był Tomasz Kot z Fundacji Vitriol, który zaprezentował założenia prowadzonego programu pt.: "Prowadzenie profilaktycznego programu edukacyjno-korekcyjnego dla osob zagrożonych lub dotkniętych depresja."

Oprac. Europejskie Stowarzyszenie Studentów Medycyny

Fot.: Anna Lotoslava oraz Małgorzata Maj