XXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny - Perspektywy 2016

W dniach 26 - 27 lutego br. w Pałacu Kultury i Nauki odbył się XXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2016, w którym tradycyjnie uczestniczyła nasza Uczelnia.
W dniach  26 - 27 lutego br. w Pałacu Kultury i  Nauki odbył się XXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2016, w którym tradycyjnie uczestniczyła nasza Uczelnia.

Podczas tegorocznego Salonu zorganizowano uroczyste posiedzenie Komisji Edukacji i Rodziny Rady m. st. Warszawy,  przygotowane we współpracy z Prezydent – Hanną Gronkiewicz-Waltz, które było  połączone z obchodami 25-lecia  Rankingu Liceów Warszawskich.  Pani Prezydent nagrodziła najlepsze warszawskie licea - zwycięzców „Rankingu 25-lecia”  oraz  technika wskazane w pierwszym Rankingu Techników Warszawskich.

Specjalna nagroda Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - za dostarczenie najwięcej  kandydatów z wysokimi wynikami z przedmiotów kierunkowych - została przyznana IX Liceum Ogólnokształcącemu im. Klementyny Hoffmanowej. Dyplom z rąk JM Rektora - prof.  Marka Krawczyka, odebrał dyrektor wyróżnionego liceum -  Ryszard Raczyński.

W debacie na temat  sukcesów i przyszłości warszawskiej edukacji głos zabrali m.in.: Regina Lewkowicz - dyrektor XIV LO im. St. Staszica, Włodzimierz Paszyński- zastępca Prezydenta Warszawy, Łukasz Więcławski- przewodniczący Młodzieżowej Rady Warszawy, prof. Marek Krawczyk- Rektor i Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich oraz  Robert Firmhofer- dyrektor Centrum Nauki „Kopernik”.

Podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu „Perspektyw” odbył się finał konkursu na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni - Genius Universitatis.  To już piata edycja wydarzenia, w którym  wyróżnione szkoły wyższe odebrały nagrody w kategoriach: reklama prasowa, gadżet promocyjny, event wspierający rekrutację, fanpage uczelni na facebooku, film promujący uczelnię oraz serwis rekrutacyjny. Nagrodą specjalną za hasło promujące uczelnię został w tym roku uhonorowany Uniwersytet Warszawski. W uroczystości wręczania nagród laureatom udział wziął, jako Gość Honorowy, JM Rektor- Marek Krawczyk.

Wszyscy zainteresowani ofertą edukacyjną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mogli odwiedzić stanowisko 22, gdzie pracownicy Sekcji Rekrutacji i Organizacji Nauczania udzielali szczegółowych informacji dotyczących oferty edukacyjnej naszej Uczelni. Aktywny udział w targach brali też studenci WUM, którzy zachęcali swoich młodszych kolegów na studiowania na naszym Uniwersytecie.

Agata Solecka
rzecznik prasowy