Seminarium – Dobre Praktyki PPP. Budowa i zarządzanie akademikami

W dniu 2. marca br. na terenie Samodzielnego Szpitala Dziecięcego naszej Uczelni odbyło się seminarium na temat Dobrych Praktyk PPP, zorganizowane przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Fundację Rektorów Polskich.

JM Rektor – prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk przywitał w imieniu prof. Wiesława Banysia - Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz swoim - Prezesa Fundacji Rektorów Polskich - prof. Jerzego Woźnickiego, a także uczestników konferencji, wśród których znaleźli się: Pan Krystian Płoszka - przedstawiciel Banku Millennium, Pan David Campbell – CEO Alumno Winterbourne Poland, Pan Marcin Podlecki – członek zarządu Mota-Engil S.A i dr Mirosław Józefczuk - członek zarządu Warbud S.A.

Seminarium ma przybliżyć możliwości płynące ze współpracy nauki z sektorem prywatnym oraz upowszechniać wiedzę na temat instytucji partnerstwa. Celem tego spotkania jest stworzenie platformy umożliwiającej przeprowadzenie analizy zagadnień prawnych i ekonomicznych związanych z Partnerstwem Publiczno-Prywatnym oraz wskazanie dobrych praktyk w jego realizacji w szkolnictwie wyższym.

Agata Solecka
rzecznik prasowy