Studenci naszej Uczelni medalistami Mistrzostw Polski w Pływaniu

Podczas odbywających się w dniach 12 -13 marca Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w Pływaniu reprezentanci Warszawski Uniwersytet Medyczny sięgnęli po najwyższe laury zdobywając 19 medali. Trenerką nagrodzonych była mgr Bożena Glinkowska ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw był Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Do rywalizacji stanęło 11 Uczelni Medycznych, których reprezentanci walczyli o najlepsze rezultaty i mistrzowskie tytuły. Dorobek naszych studentów przedstawia się imponująco.

W klasyfikacji generalnej kobiet – złoty medal zdobyły: J. Grzeszczuk, A. Leszczyńska, D. Misztal, A. Lewandowska, K. Petryszyn, D. Nowacka, A. Bacińska, I. Dymon, D. Kamińska, A. Soplińska, E. Tomszys, M. Wiśnio, K. Zapendowska.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn – złoty medal zdobyli: K. Szajerka, M. Choiński, P. Bartczak, A. Górecki-Gomoła, P. Kober, R. Kossowski, K. Maciejewski, K. Marudziński, M. Piskor, P. Szczęśniak, B. Włochacz, Ł. Zaręba.

W klasyfikacji indywidualnej medale zdobyli:

Joanna Grzeszczuk – złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym;

Agata Leszczyńska – złoty medal na dystansie 50 m dowolnym oraz srebrny medal na 100 m stylem dowolnym;

Dominika Misztal – złoty medal na dystansie 50 m motylkowym, brązowy medal na 50 m stylem dowolnym;

Agata Lewandowska– srebrny medal na dystansie 50 m motylkowym i brązowy medal na dystansie 100 m zmiennym;

Katarzyna Petryszyn -  złoty medal na dystansie 50 m grzbietowym, złoty medal na 100 m stylem grzbietowym;

Maciej Choiński – srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym, brązowy medal na dystansie 100 m dowolnym;

Konrad Szajerka – złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym, brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym.

W biegach sztafetowych nasi studenci zdobyli kolejne 4 medale:

4 x 50 m stylem zmiennym kobiet: Katarzyna Petryszyn, Joanna Grzeszczuk, Agata Lewandowska, Dominika Nowacka -  złoty medal;

4 x 50 m stylem dowolnym kobiet: Dominika Misztal, Aleksandra Soplińska, Agata Leszczyńska, Karolina Zapendowska – złoty medal;

4 x 50 m stylem zmiennym mężczyzn: Kacper Maciejewski, Konrad Szajerka, Patryk Bartczak, Piotr Szczęśniak – złoty medal;

4 x 50 m stylem dowolnym mężczyzn: Łukasz Zaręba, Bartłomiej Włochacz, Kamil Marudziński, Maciej Choiński - złoty medal.

Oprac. Biuro Informacji i Promocji

Fot. Bożena Glinkowska