Konferencja „Zdrowie publiczne … i co dalej ?”

Perspektywy zawodowe, planowanie kariery, nowe regulacje prawne - to podstawowe tematy poruszone podczas konferencji „Zdrowie publiczne … i co dalej?”. Inicjatorem spotkania, które odbyło się 14 marca br. w Auli Centrum Dydaktycznego było Studenckie Koło Naukowe Managerów Zdrowia i uczelniane Biuro Karier.

Konferencja, zorganizowana z myślą o studentach, miała na celu przede wszystkim nakreślenie aktualnej sytuacji na rynku pracy i możliwości rozwoju, które mają  zarówno studenci jak i absolwenci zdrowia publicznego. W programie spotkania znalazły się prezentacje przedstawicieli instytucji państwowych i firm prywatnych, w których mogą znaleźć zatrudnienie osoby posiadające dyplom ukończenia studiów na kierunku zdrowie publiczne. W roli potencjalnych pracodawców wystąpili między innymi: Justyna Mieszalska i Krzysztof Łanda z Ministerstwa Zdrowia, Andrzej Jacyna z Narodowego Fundusz Zdrowia oraz Janusz Janiec reprezentujący Państwowy Zakład Higieny.

Zaproszenie organizatorów przyjęli także przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej i firmy farmaceutycznej. Prelegenci przedstawili uczestnikom spotkania zasady funkcjonowania swoich instytucji, nakreślili obraz idealnego kandydata, udzielając wielu praktycznych porad dotyczących aplikowania i przygotowywania się do poszukiwania pracy.

Studenci uczestniczący w konferencji mieli także sposobność zapoznania się z wynikami monitoringu losów zawodowych absolwentów zdrowia publicznego. Informacjami tymi podzielił się Kierownik Biura Karier - Jakub Sokolnicki. Przedstawił on także kompetencje psycho-społeczne, które są szczególnie pożądane przez pracodawców.

O swoich pozytywnych doświadczeniach opowiedzieli również absolwenci zdrowia publicznego, którzy pracują w zawodzie i realizując swoje marzenia odnoszą sukcesy.

Podsumowania konferencji dokonała w imieniu organizatorów przewodnicząca SKN Managerów Zdrowia - Joanna Stróżek.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM