XI Konferencja Naukowa I Wydziału Lekarskiego

We wtorek 10 maja br. w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym Uczelni odbyła się XI Konferencja Naukowa I Wydziału Lekarskiego, która została zorganizowana pod hasłem „Wydziału naukowy portret własny 2016- od doktoranta do profesora”.

Dziekan – prof. Mirosław Wielgoś, witając uczestników przypomniał historię naukowych spotkań w I Wydziale Lekarskim, które zapoczątkowały stworzenie podobnych wydarzeń w innych Wydziałach naszej Uczelni. W kilku słowach przybliżył także dorobek naukowy Wydziału w roku 2015.

JM Rektor – prof. Marek Krawczyk zwracając się z gratulacjami do Kierowników najlepszych jednostek I Wydziału Lekarskiego podkreślił znaczenie bazy stworzonej przez Władze Uczelni, dla możliwości rozwoju naukowego pracowników.

Tegoroczna konferencja obejmowała 3 sesje. Pierwsza z nich miała formę dyskusji panelowej z udziałem Kierowników 5 najlepszych Jednostek Wydziału, której przewodniczyli: prof. dr hab. Barbara Górnicka, prof. dr hab. Krzysztof J. Filipiak i prof. dr hab. Mirosław Wielgoś.

Na temat: Jak skutecznie publikować? Jak skutecznie walczyć o granty? Co jeszcze można poprawić w funkcjonowaniu nauki w I Wydziale Lekarskim? wypowiadali się:

- prof. dr hab. Grzegorz Opolski

- prof. dr hab. Urszula Demkow

- prof. dr hab. Rafał Płoski

- dr Zenon Truszewski

- prof. dr hab. Hanna Szajewska

Sesja druga pod przewodnictwem  prof. dr. hab. Krzysztofa J. Filipiaka, prof. dr. hab. Kazimierza Niemczyka, prof. dr. hab. Krzysztofa Zieniewicza przebiegała pod hasłem

„Nowi Habilitanci Wydziału – co nowego w mojej dziedzinie?” i składała się z 4 tematów:

1. KARDIOLOGIA – PREWENCJA: dr hab. Filip M. Szymański

2. NEUROLOGIA – BÓLE GŁOWY: dr hab. Izabela Domitrz

3. OTOLARYNGOLOGIA – CHOROBY ZATOK: dr hab. Tomasz Gotlib

4. CHIRURGIA/TRANSPLANTOLOGIA – TRANSPLANTACJE WĄTROBY: dr hab. Michał Grąt