Nagroda i Medal im. Stanisława Binieckiego dla naszego naukowca

16 maja br. dr hab. Maciej Dawidowski z Katedry i Zakładu Technologii Leków i Biotechnologii Farmaceutycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej WUM, został odznaczony Nagrodą i Medalem imienia Stanisława Binieckiego.
16 maja br.,dr hab. Maciej Dawidowski z Katedry i Zakładu Technologii Leków i Biotechnologii Farmaceutycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej WUM, został odznaczony Nagrodą i Medalem imienia Stanisława Binieckiego.

Nagroda i medal przyznawane są co dwa lata za wybitne wyniki naukowe w dziedzinie chemii leków i są formą wyróżnienia pracujących w tej dziedzinie najaktywniejszych uczonych polskich w wieku poniżej 40 roku życia.

Konkurs o Nagrodę organizuje Instytut Farmaceutyczny w Warszawie, dla upamiętnienia prof. Stefana Binieckiego, wieloletniego pracownika naszej Uczelni, znakomitego nauczyciela akademickiego i twórcy oryginalnych leków.