Warsztaty „Odkryj nasz Wydział”

W dniach 20 i 22 września br. w salach wykładowych i ćwiczeniowych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się kolejna edycja warsztatów dla młodzieży licealnej z klas o profilu biologiczno-chemicznym - „Odkryj nasz Wydział” organizowanych pod patronatem Dziekana Wydziału - prof. Piotra Wroczyńskiego.

Celem warsztatów było pokazanie młodzieży wielu „twarzy” farmacji - przedstawienie możliwości, jakie daje studiowanie na farmaccji lub analityce medycznej, zaprezentowanie w jak wielu zdobyczach nauki wykorzystywana jest wiedza z zakresu dziedzin biologiczno-chemicznych, a także promocja Wydziału.

Swoje sale ćwiczeniowe i laboratoria otworzyły dla młodzieży następujące jednostki:

Zakład Badania Środowiska,
Zakład Bromatologii,
Zakład Biologii Farmaceutycznej i Biotechnologii Roślin Leczniczych,
Zakład Chemii Fizycznej,
Zakład Chemii Leków,
Zakład Farmacji Stosowanej,
Zakład Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej,
Zakład Chemii Nieorganicznej,
Zakład Chemii Organicznej,
Zakład Fizjologii I Patofizjologii Człowieka.

Licealiści mogli wysłuchać ciekawych wykładów o zróżnicowanej tematyce. Pod opieką pracowników naukowych oraz dydaktycznych Wydziału samodzielnie i z prawdziwym zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania - przeprowadzali analizy i doświadczenia oraz przygotowywali preparaty. Działo się to w atmosferze sprzyjajacej dyskusji.

Dr n. farm. Monika Grudzień
(koordynator warsztatów)