WUM ma piątego Prorektora

4 października w naszej Uczelni odbyły się wybory na stanowisko Prorektora ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju. Tę nową funkcję, utworzoną po raz pierwszy w historii WUM, będzie sprawował prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak.

W wyborach uczestniczyło 119 osób z 200 uprawnionych. Kandydaturę prof. Krzysztofa J. Filipiaka poparło 98 osób, przeciw było 17, wstrzymały się 3. Oddano jeden głos nieważny.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej prof. dr hab. Anna Barańczyk-Kuźma.

Kandydaturę prof. Krzysztofa J. Filipiaka na Prorektora ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju zgłosił Rektor prof. dr hab. Mirosław Wielgoś. Jego Magnificencja był także inicjatorem utworzenia nowego stanowiska w Uczelni. Przypomnijmy, że dotąd nasz Uniwersytet miał czterech Prorektorów. Jednak – jak podkreślił Rektor – dodatkowe stanowisko jest bardzo potrzebne, gdyż trzy elementy zawarte w jego nazwie (umiędzynarodowienie, promocja i rozwój) są właśnie tym, co wymaga wzmocnienia w funkcjonowaniu naszej Uczelni.

W mojej ocenie Prorektorzy nie są jedynie „zastępcami Rektora” – powiedział prof. Mirosław Wielgoś. – Każdy z nich sprawuje bardzo samodzielną funkcję i w pełni odpowiada za zakres powierzonych zadań.

W dalszej części spotkania wyborczego prof. Krzysztof J. Filipiak przedstawił zebranym swoją kandydaturę, omówił dokonania naukowe i organizacyjne oraz zaprezentował koncepcję działań na stanowisku Prorektora. Pan Profesor jest pracownikiem I Katedry i Kliniki Kardiologii I Wydziału Lekarskiego WUM, a w kadencji 2012-2016 był Prodziekanem ds. Nauki I WL.

Gratulujemy nowemu Prorektorowi wyboru i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Karolina Gwarek
Biuro Prasowe WUM