Wręczenie indeksów doktorantom I Wydziału Lekarskiego

12 października w Sali im. prof. Jana Zaorskiego odbyła się immatrykulacja słuchaczy Studium Doktoranckiego I Wydziału Lekarskiego.

Gospodarzem uroczystości był Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Paweł Włodarski. W spotkaniu udział wzięli: Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia – prof. Barbara Górnicka, Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju – prof. Krzysztof Filipiak, Prodziekani I Wydziału Lekarskiego oraz Kierownicy Studiów Doktoranckich innych Wydziałów: prof. Sylwia Słotwińska reprezentująca Wydział Lekarsko-Dentystyczny i prof. Jacek Przybylski z ramienia Wydziału Nauki o Zdrowiu. Obecni byli także opiekunowie naukowi doktorantów.

Prof. Paweł Włodarski zwracając się do immatrykulowanych wyraził radość z fakt, że zdecydowali się kontynuować kształcenie i aspirują do grona uczonych. Wyraził nadzieję, że będą przestrzegać uniwersalnych zasad i wartości, które są zdefiniowane w kodeksie etycznym pracownika naukowego. Życząc sukcesów naukowych i radości ze zdobywania wiedzy, wyraził ufność, że owocem podjętych studiów będzie umiejętność krytycznego i kreatywnego myślenia.

W imieniu JM Rektora wszystkich przybyłych na uroczystość powitała prof. Barbara Górnicka. Przemawiając do głównych bohaterów immatrykulacji, życzyła im sukcesów oraz odwagi w prowadzeniu badań i interpretacji ich wyników. Radziła także, aby korzystać z wiedzy i wsparcia opiekunów naukowych.

Ważne słowa do doktorantów skierowała również Kierownik Studium Doktoranckiego I Wydziału Lekarskiego – prof. Katarzyna Życińska, która podkreśliła, iż odebraniu indeksu towarzyszy nie tylko radość, ale także świadomość, iż rozpoczyna się czas wytężonej pracy w ramach realizacji obowiązków dydaktycznych i własnych projektów badawczych. Zapewniła także o wsparciu Uczelni w realizacji planów naukowych.

Po złożeniu ślubowania doktoranci odebrali dyplomy z rąk Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia – prof. Barbary Górnickiej.
Na zakończenie spotkania w imieniu Samorządu Doktorantów, głos zabrała jego Przewodnicząca - Joanna Bogusz.

Wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia stanowiło zwieńczenie uroczystości.

Fot. Wanda Widomska