Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

64. rocznica powołania I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM – spotkanie przy grobach Ojców Założycieli

17 stycznia pracownicy I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jak co roku, wraz z zaproszonymi gośćmi złożyli kwiaty na grobie prof. Zdzisława Askanasa, założyciela i pierwszego kierownika IV Kliniki Chorób Wewnętrznych przekształconej w latach późniejszych w I Katedrę i Klinikę Kardiologii WUM.

Tradycja corocznych spotkań przy grobie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach podtrzymywana jest przez kolejne pokolenia uczniów Profesora Askanasa od 1974 roku. Jest to okazja do wspomnień o Profesorze i początkach działania tej jednostki, ale z biegiem lat także szczególna lekcja historii medycyny dla kolejnych pokoleń kształcących się w Klinice. W tym dniu, jak co roku, złożono także kwiaty na cmentarzu w Pyrach na grobach uczniów profesora Askanasa – prof. Leszka Ceremużyńskiego, prof. Tadeusza Kraski i prof. Jerzego Kucha.

W tegorocznym spotkaniu przy grobach uczniów prof. Askanasa w Pyrach uczestniczyli: prof. Grzegorz Opolski – Kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii, prof. Krystyna Cedro-Ceremużyńska – wdowa po prof. Leszku Ceremużyńskim, prof. Krzysztof J. Filipiak – Prorektor WUM, dr hab. Bronisław Bednarz, dr hab. Tomasz Jaxa-Chamiec, dr hab. Filip M. Szymański, dr hab. Marcin Grabowski, dr med. Katarzyna Tymińska- Sędek, dr med. Agnieszka Serafin, lek. Ewa Szczerba oraz przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Klinice. Do grupy tej dołączyli na Cmentarzu Powązkowskim: Prorektor WUM dr hab. Wojciech Braksator oraz przedstawiciele Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie: prof. Jerzy Korewicki oraz dr med. Adam Ostrzycki.

 

Fot.: dr med. Agnieszka Serafin

 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube