Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Warszawski Uniwersytet Medyczny gościł przedstawicielkę Bogomolets National Medical University z Kijowa

20 stycznia br. naszą Uczelnię odwiedziła Maria Kuznetsova z Biura Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Medycznego z Kijowa.
Współpraca z uczelnią medyczną w Kijowie, której inicjatorem był prof. Kazimierz Niemczyk, Kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologii została nawiązana w 2015 roku. Pani Kuznetsova przedstawiła propozycje dalszej współpracy, w tym między innymi podpisanie aneksu do umowy i stworzenie możliwości odbywania studiów doktoranckich dla słuchaczy z Ukrainy oraz wspólnego projektu mobilności studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+.

Kooperacja obu szkół wyższych obejmuje również współpracę naukową oraz tworzenie wspólnych projektów badawczych ze szczególnym uwzględnieniem otolaryngologii.

W spotkaniu, które odbyło się w Rektoracie naszego Uniwersytetu uczestniczyli: Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju – prof. Krzysztof J. Filipiak, Kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologii WUM - prof.  Kazimierz Niemczyk, Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą - Lidia Przepióra-Dziewulska oraz Zastępca Kierownika Hanna Wojtasik.

 

 

IMG_2662.JPG
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube