Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Uczestnictwo WUM w projekcie rehabilitacji pacjentów po urazach rdzenia kręgowego

10 lutego Uzdrowisko Kamień Pomorski SA oraz Klinika Rehabilitacji WUM zaingurowały działalność wspólnego projektu - Instytutu Badawczego Innowacyjnych Metod Rehabilitacji Pacjentów po Urazach Rdzenia Kręgowego. Jest to pierwsza taka placówka w Polsce.

Instytut wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji (m.in. egzoszkielet, lokomat) i może przyjąć 40 pacjentów, którzy będą diagnozowani i leczeni z upośledzonych funkcji chodu nabytych po kontuzji rdzenia kręgowego. Celem placówki jest nie tylko przywracanie sprawności, ale także prowadzenie badań naukowych określających długość rehabilitacji oraz jej efekty. Z takiej możliwości będą korzystać naukowcy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy chcą dowiedzieć się, jak robotyka, czyli wykorzystanie sprzętu, w który wyposażony jest ośrodek plus terapia konwencjonalna wpływa na proces przywracania sprawności fizycznej.

Instytut Badawczy Innowacyjnych Metod Rehabilitacji Pacjentów po Urazach Rdzenia Kręgowego to projekt zrealizowany w ramach programu operacyjnego Ministerstwa Rozwoju Inteligentny Rozwój.

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]
feedback
feedback