ABC Mukowiscydozy

25 lutego 2017 roku w Auli A Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się kolejne spotkanie w ramach Warszawskiej Akademii Pediatrii z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy.

Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO, a swojego patronatu udzieliło Polskie Towarzystwo Mukowiscydozy.

Przybyłych Gości i Uczestników powitał Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Jan Bukowski. Zaproszenie do grona Prelegentów zgodzili się przyjąć i wykłady wygłosić Pani dr n. med. Agnieszka Sobczyńska reprezentująca MedGen Poradnię Genetyczną - „Genetyczne podłoże mukowiscydozy”, przedstawiciele Instytutu Matki i Dziecka: dr n. med. Katarzyna Zybert  - „Standardy rozpoznawania mukowiscydozy”, dr n. med. Katarzyna Walicka-Serzysko - „Prezentacje kliniczne CFF – czy możemy zmienić przebieg choroby?”, dr Łukasz Woźniacki – „Przełom w terapii CF – szansa na wyleczenia, a także dr n. med. Robert Piotrowski z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc – „Przejście w dorosłość, doświadczenia IGCHP w leczeniu chorych dorosłych”.  Prezes Fundacji MATIO – Paweł Wójtowicz przybliżył zgromadzonym działalność kierowanej przez siebie fundacji,  a także przedstawił badania dotyczące świadomości społecznej dot. problemu mukowiscydozy.

Warszawska Akademii Pediatrii to inicjatywa studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego chcących poszerzać swoją wiedzę w zakresie neonatologii i pediatrii. Patronami Akademii są: Rektor naszej Uczelni - prof. Mirosław Wielgoś, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia - prof. Barbara Górnicka, Dziekan I Wydziału Lekarskiego - prof. Paweł Włodarski, Dziekan II Wydziału Lekarskiego - prof. Marek Kuch.