Spotkania Wigs for Kids - Twoje włosy mają moc!

8 marca br. odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Wigs for kids”. Celem akcji organizowanej przez studentów Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny (EMSA) jest  zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych onkologicznie.

Podczas spotkania osoby zainteresowane miały okazję dowiedzieć się między innymi na czym polega projekt oraz na jakich zasadach można wziąć w nim udział. Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać wykładu trychologa - mgr Anny Mackojć, która opowiedziała zebranym, czym zajmuję się dziedzina wiedzy, którą reprezentuje oraz na czym polegają terapie trychologiczne. Wykonała także badanie skóry głowy i łodygi włosa wszystkim chętnym.

Zgodnie z założeniami akcji obcięte włosy trafiają do fundacji WeGirls , która przekazuje je do firmy Rococo, ta całkowicie bezpłatnie produkuje peruki dla dzieci.
Koordynatorem projektu jest studentka fizjoterapii Paulina Siebierańska.

Fot. Jarosław Oktaba

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]