Konferencja „Po drugiej stronie medalu, czyli medycyna w sporcie”

11 marca br. roku z inicjatywy Warszawskiego Oddziału IFMSA – Poland  oraz z SKN Medycyny Sportowej COMS odbyła się konferencja poświęcona medycynie w sporcie. Spotkanie zorganizowano z myślą o studentach kierunków medycznych i sportowych oraz licealistach.

Konferencja odbyła się w Auli Zakładu Patomorfologii WUM. Podczas sesji eksperckiej swoje wykłady wygłosili: prof. Artur Mamcarz - Prodziekan II WL, dr Andrzej Folga - szef misji medycznej Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej Rio 2016, dr n. farm. Andrzej Pokrywka - ekspert Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej ds. dopingu w sporcie, dr Daniel Śliż  z III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM oraz mgr Michał Sakowski - absolwent AWF, jeden z autorów popularnego kanału Youtube "Warszawski Koks".

W sesji studenckiej swoje referaty zaprezentowali uczestnicy z całej Polski. Wyniki konkursu prac, który odbył się w ramach sesji, zostaną rozstrzygnięte po wypełnieniu przez uczestników biernych ankiety ewaluacyjnej.

Fot. Agnieszka Palus

IMG_5066x.JPG