Konferencja „Szczep (się) świadomie - od immunologii do praktyki”

18 marca br odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Szczep (się) świadomie - od immunologii do praktyki". Organizatorem wydarzenia było Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland Oddział Warszawa.

Gośćmi tegorocznej edycji byli znakomici prelegenci m.in.: dr Iwona Paradowska-Stankiewicz, Krajowy Konsultant ds. Epidemiologii; dr Paweł Grzesiowski - Przewodniczący Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa;  dr Ewa Augustynowicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego; dr Maria Boratyńska - wykładowca prawa medycznego oraz Izabela Filc – Redlińska, autorka książki „Szczepionki. Nie daj się zwariować”. Konferencję zamknęła Jeanntte Kalyta- położna.

Pośród ponad 250 uczestników wydarzenia znaleźli się studenci medycyny, położnictwa, biologii jak również również rodzice z małymi dziećmi oraz lekarze.
Wielkim zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się wykład dr Marii Boratyńskiej na temat kar, które mogą spotkać rodziców odmawiających zaszczepienia swoich dzieci. Prelegentka poruszyła także kwestię braku rozwiązań systemowych oraz problemów,  z jakimi spotykają się rodzice szczepionego dziecka.
Dzięki licznym sponsorom uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.

Głównym organizatorem konferencji była Aleksandra Maciążka, studentka 4 roku kierunku lekarskiego.

Fot.: Oddział Warszawa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA- Poland