Spotkanie w ramach projektu “Poznaj Uczelnię, zostań studentem”

31 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Poznaj Uczelnię, zostań studentem", którego organizatorem jest Biuro Informacji i Promocji WUM. Celem tej inicjatywy jest zaprezentowanie oferty edukacyjnej Uczelni i zachęcenie maturzystów do studiowania na Uniwersytecie. Program spotkań, mających często interaktywny charakter, obejmuje: prezentację kierunków kształcenia i zasad rekrutacji (informacje dotyczące aktualnych uczelnianych aktów prawnych i wszelkich formalności towarzyszących naborowi), spotkanie ze studentami promującymi dany kierunek lub wybraną organizację studencką oraz wykład związane z działalnością naszej Uczelni.

W trakcie spotkania słuchacze zainteresowani nauką na Uniwersytecie mieli okazję dowiedzieć się, czym jest zdrowie publiczne i dlaczego odgrywa bardzo ważną rolę na rzecz ochrony, promowania i przywracania ludziom zdrowia. Opowiedziała o tym dr hab. Joanna Gotlib - Prodziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu. Licealiści poznali również tajniki studiowania na kierunku analityka medyczna, który zaprezentował im Abude Bassmar, a także kierunku lekarskiego, o którym opowiedzieli Ewa Skolimowska oraz przewodniczący Samorządu Studentów WUM - Roman Koński.

Fot. Tomasz Jędrzejewski