Profesor Renata Górska w Zarządzie EFP

1 kwietnia br. prof. Renata Górska kierująca Zakładem Błony Śluzowej i Przyzębia naszej Uczelni została członkiem Komitetu Wykonawczego European Federation of Periodontology.

Prof. R. Górska jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, które wprowadziła w struktury EFP w 2012 roku.
European Federation of Periodontology (EFP) powstała w 1991 r. Jest organizacją skupiającą 29 narodowych towarzystw naukowych zajmujących się nie tylko nauką, ale także edukacją i promocją zagadnień dotyczących leczenia periodontologicznego. EFP reprezentuje ponad 14 tys. periodontologów z Europy, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Na dorobek  prof. R. Górskiej składa się 380 prac, w tym między innymi 167 oryginalnych prac badawczych. Ukazały się one w najważniejszych zagranicznych i polskich czasopismach naukowych.

Prof. Renata Górska w latach 2002 - 2008 r. była  Dyrektorem Instytutu Stomatologii.  Od roku 2006 do 2012 sprawowała funkcję Prodziekana ds. Oddziału Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  W latach 2011-2013 była członkiem w Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Od roku 2012 do 2016 pełniła funkcję Prorektora ds. Kadr naszej Uczelni. Od roku 2009 do chwili obecnej pełni funkcję Konsultanta Krajowego.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji