Mamy brąz na Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Piłce Ręcznej

W dniach 7-9 kwietnia w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym odbywały się Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Piłce Ręcznej. Drużyna AZS WUM Handball, trenowana przez Pawła Krawczyka, zdobyła trzecie miejsce po emocjonującym, wygranym 22:21, meczu o brązowy medal z zespołem piłki ręcznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W meczu o złoto drużyna Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pokonała 24:22 zespół Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W mistrzostwach wzięło udział 6 najlepszych zespołów piłki ręcznej uniwersytetów medycznych z: Łodzi, Poznania, Lublina, Katowic, Bydgoszczy i Warszawy. Drużyna AZS WUM Handball wystąpiła w składzie: Marcin Cackowski, Maciej Cedro, Dawid Chełminiak, Michał Cięciel, Paweł Czarnowski, Zbigniew Dubielski, Łukasz Dziubek (kapitan), Kacper Gajos, Piotr Kosik, Patryk Król, Adam Makowski, Igor Oleczek, Radosław Pietrzak, Marcin Pluta, Wiktor Smyk, Kamil Tekiel.

Podczas fazy finałów naszej drużynie kibicowali m.in. Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju prof. Krzysztof J. Filipiak oraz mgr Jerzy Chrzanowski – prezes Klubu Uczelnianego AZS WUM.

Ceremonię wręczenia medali i nagród prowadził Łukasz Dziubek. W imieniu władz rektorskich WUM gratulacje dla zwycięzców i wszystkich sportowców uczestniczących w mistrzostwach oraz organizatorów turnieju przekazał prof. Krzysztof J. Filipiak. O głos poproszony został także mgr Jerzy Chrzanowski.

Przed wręczeniem medali ogłoszono najlepszych zawodników turnieju. Zostali nimi: lewy skrzydłowy – Grzegorz Krępa (Katowice), lewy rozgrywający – Marek Zygmański (Katowice), środkowy rozgrywający – Paweł Czarnowski (Warszawa), prawy skrzydłowy – Paweł Mitura (Katowice), obrotowy – Łukasz Karbowski (Poznań), bramkarz – Kacper Gajecki (Lublin), król strzelców – Jaromir Ziomek (Lublin).

Medale oraz nagrody dla najlepszych zawodników wręczali prof. Krzysztof Filipiak wraz z mgr. Jerzym Chrzanowskim.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe