Sukces akcji Helpers' Generation

W dniach 6 i 7 kwietnia w Centrum Dydaktycznym i Collegium Anatomicum naszej Uczelni odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych.

Organizatorem akcji byli studenci zrzeszeni w EMSA – Warszawa oraz fundacja DKMS. W ciągu dwóch dni zarejestrowano ponad dwieście osób, które znajdą się w bazie DKMS.

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Ponieważ dla dużej grupy pacjentów wciąż nie znajduje się  zgodnego genetyczne dawcy, wszelkie inicjatywy - mające na celu poszerzenie bazy osób mogących oddać swoje komórki macierzyste - wydają się niezwykle cenne.

Akcję Helpers’ Generation zorganizowano w ramach projektu EMSA - Transplantacje, którego koordynatorem jest Karolina Kwiatkowska.

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]