Nasi studenci laureatami konkursu „Diamentowy Grant”

Rozstrzygnięto szósty konkurs projektów w ramach programu Diamentowy Grant Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród nagrodzonych znalazło się pięcioro studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dofinansowanie Ministerstwa uzyskały projekty wybitnie uzdolnionych studentów prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

Wsparcie finansowe na prowadzenie swojej działalności naukowej otrzymają:

Paweł Matryba z I Wydziału Lekarskiego na projekt „Zbadanie wpływu inhibitora arginazy-1 na rozwój antygenowo-swoistej odpowiedzi immunologicznej w węzłach limfatycznych”;

Piotr Konopelski z I Wydziału Lekarskiego na projekt „Udział indolu w regulacji ciśnienia tętniczego i patogenezie nadciśnienia tętniczego”;

Wiktor Paskal z I Wydziału Lekarskiego  na projekt „Brachyterapia biologiczna z wykorzystaniem transdukowanych komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej (ADSC)”;

Justyna Pordzik z II Wydziału Lekarskiego na projekt za projekt „Określenie znaczenia rokowniczego nowych mikroRNA związanych z reaktywnością płytek krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2”;

Adam Tracz z I Wydziału Lekarskiego na projekt „CDK8 jako racjonalny cel terapii w chłoniaku rozlanym z dużych komórek B (DLBCL)"

W VI edycji konkursu wyłoniono 83 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 80 punktów. Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym.
Diamentowy Grant pozwala na skrócenie ścieżki kariery naukowej, czyli na podjęcie studiów doktoranckich bez posiadania tytułu zawodowego magistra.