Uroczystość czepkowania absolwentów studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo

30 czerwca w Auli Centrum Dydaktycznego 173 absolwentów pielęgniarstwa oficjalnie zakończyło naukę na studiach licencjackich. Centralnym punktem uroczystości była ceremonia czepkowania.

Gospodynią uroczystości była dr hab. Bożena Czarkowska-Pączek - Prodziekan ds. Oddziału Pielęgniarstwa WNoZ, która powitała Władze Uczelni, kadrę dydaktyczną, licznie przybyłych na uroczystość gości oraz głównych bohaterów wydarzenia – absolwentów.

W spotkaniu uczestniczyli: dr hab. Wojciech Braksator – Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji, Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Makowski, przedstawiciele Władz Dziekańskich WNoZ oraz Prodziekani zaprzyjaźnionych Wydziałów naszej Uczelni. Zaproszenie gospodarzy przyjęła także przedstawicielka Ministerstwa Zdrowia i osoby stojące na czele najważniejszych polskich organizacji zrzeszających pielęgniarki.

W imieniu JM Rektora – prof. Mirosława Wielgosia, do absolwentów zwrócił się dr hab. Wojciech Braksator. Przemawiając do kończących studia, podkreślił wyjątkowość profesji pielęgniarskiej, która z jednej strony cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym z drugiej zaś wymaga niezwykłej odpowiedzialności i gotowości na ustawiczne kształcenie. Życzył im także sukcesów w pracy, dobrych relacji z pacjentami i współpracownikami oraz realizacji wszelkich zamierzeń.
Do życzeń i gratulacji dołączyły się także Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych – Zofia Małas oraz Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego – dr Grażyna Wójcik.
List od Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych MZ – Beaty Cholewki skierowany do bohaterów uroczystości odczytała przedstawicielka MZ - Krystyna Kret.

9 absolwentek, które uzyskały najwyższą średnią, otrzymało nagrodę w postaci prenumeraty czasopisma Magazyn Pielęgniarki i Położnej. Fundatorem nagrody była Naczelna Rada Pielegniarek i Położnych.

Wyróżniono także 23 absolwentów, którzy odbywali praktyki zawodowe w Klinice Neurologii Szpitala Bielańskiego. List pochwalny, w związku z wzorowym wypełnianiem obowiązków przez studentów, wystosowała Pielęgniarka Oddziałowa – Zyta Lament.

Po odśpiewania hymnu pielęgniarskiego i złożeniu ślubowania nastąpiła ceremonia czepkowania, której dokonały  starsze koleżanki, a zarazem wykładowczynie. Następnie absolwenci otrzymali listy gratulacyjne z rąk prof. Piotra Małkowskiego i dr hab. Wojciecha Braksatora.

W imieniu kończących studia głos zabrała Aleksandra Rybacka.

Uroczystość uświetnił wykład zatytułowany „Choroby zakaźne. Zagrożenia wakacyjne”, który wygłosił prof. Andrzej Horban – Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych dla Dorosłych II WL.

Zdjęcia: Jarosław Oktaba

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]