Warsztaty "Odkryj nasz Wydział”

W dniach 12 i 14 września 2017 roku w salach wykładowych i ćwiczeniowych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się kolejna edycja warsztatów dla młodzieży licealnej z klas o profilu biologiczno-chemicznym pod hasłem „ODKRYJ NASZ WYDZIAŁ” organizowanych pod patronatem Dziekana Wydziału Prof. dr hab. n. farm. Piotra Wroczyńskiego.

Celem warsztatów było pokazanie młodzieży wielu „twarzy” farmacji, przedstawienie możliwości jakie daje studiowanie na kierunku farmaceutycznym lub analityki medycznej, zaprezentowanie w jak wielu zdobyczach nauki wykorzystywana jest wiedza z zakresu dziedzin biologiczno-chemicznych, a także promocja Wydziału.

Swoje sale ćwiczeniowe i laboratoria otworzyły dla młodzieży następujące jednostki:
Badania Środowiska,
Zakład Bromatologii,
Zakład Biologii Farmaceutycznej i Biotechnologii Roślin Leczniczych,
Zakład Chemii Fizycznej,
Zakład Chemii Leków,
Zakład Chemii Nieorganicznej,
Zakład Chemii Organicznej,
Zakład Farmacji Stosowanej,
Zakład Fizjologii i Patofizjologii Człowieka,
Zakład Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej,
Zakład Mikrobiologii Farmaceutycznej przy współpracy Zakładu Bioanalizy i Analizy Leków.

Licealiści mogli wysłuchać ciekawych wykładów o zróżnicowanej tematyce, a pod opieką pracowników naukowych oraz dydaktycznych Wydziału samodzielnie i z prawdziwym zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania, przeprowadzali analizy oraz doświadczenia, przygotowywali preparaty, a atmosfera podczas zajęć sprzyjała dyskusji.

Dr n. farm. Monika Grudzień
KOORDYNATOR WARSZTATÓW