Nasi naukowcy w Radzie Naukowej Instytutu Farmaceutycznego

Pracownicy Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej zostali powołani w skład Rady Naukowej Instytutu Farmaceutycznego w Warszawie. W skład rady IX kadencji weszli prof. dr hab. Iwona Wawer, dr hab. Tomasz Pawiński i dr hab. Maciej Dawidowski.

Instytut Farmaceutyczny jest ośrodkiem naukowym, którego zakres działalności obejmuje prace badawczo-wdrożeniowe w dziedzinie nauk farmaceutycznych oraz produkcję wybranych substancji aktywnych w skali od dziesiątków gramów do setek kilogramów.

Rada Naukowa jest organem stanowiącym, inicjującym, opiniodawczym i doradczym Instytutu w zakresie jego działalności statutowej oraz w sprawach rozwoju kadry naukowej i badawczo-technicznej. Kompetencje Rady określają przepisy ustawy o instytutach badawczych, a zasady i tryb działania Rady określa regulamin uchwalony przez tę Radę. 26 września br. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady IX kadencji.