Immatrykulacja studentów II Wydziału Lekarskiego

11 października br. odbyła się Immatrykulacja studentów II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Oddziałem Fizjoterapii. Uroczyste ślubowanie złożyło ponad 600 studentów rozpoczynających kształcenie na tym Wydziale.

Uroczystość, której przewodniczył Dziekan II Wydziału Lekarskiego - prof. Marek Kuch, rozpoczęła się wykonaniem pieśni Gaude Mater Polonia oraz Hymnu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W immatrykulacji uczestniczyli: reprezentujący JM Rektora Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji - prof. Wojciech Braksator, Prodziekan ds. Studenckich I, II,i III roku I WL - prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, Władze Dziekańskie II WL; Prodziekan (I-III roku) - dr hab. Magdalena Malejczyk, Prodziekan (IV-VI roku) - prof. Artur Mamcarz, Prodziekan ds. Nauczania w Języku Angielskim - prof. Bożena Werner, Prodziekan ds. Oddziału Fizjoterapii - dr hab. Dariusz Białoszewski oraz kierownicy jednostek i nauczyciele akademiccy prowadzący kształcenie na II Wydziale Lekarskim. Zaproszenie gospodarzy przyjęli także: Wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów - dr Zbigniew Wroński, Mazowiecki Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Fizjoterapii - dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka oraz Dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego - dr Jarosław Rosłon.

Dziekan Wydziału, zwracając się do głównych bohaterów uroczyści - nowo przyjętych studentów, wyraził się z uznaniem o ich pracy i trudzie, które poprzedziły dostanie się na Warszawski Uniwersytet Medyczny. Zapewnił, że rozpoczynają naukę na jednej z najlepszych Uczelni w kraju. Prof. Marek Kuch poprosił młodzież akademicką o godne traktowanie pacjentów, zwłaszcza zaś przestrzeganie tajemnicy lekarskiej. Słowa powitania w wydziałowej rodzinie jak i całej uczelnianej społeczności skierował także do studentów English Division.

W imieniu JM Rektora głos zabrał prof. Wojciech Braksator. Zwracając się do immatrykulowanych stwierdził, że Warszawski Uniwersytet Medyczny jest Uczelnią, która pomoże urzeczywistniać marzenia i realizować plany. Podkreślił, że naszą kadrę stanowią doskonali specjaliści, którzy będą wprowadzać studentów w tajniki wykonywanych przez siebie zawodów. Wyrażając nadzieję, że studenci staną się kiedyś elitą w swoich środowiskach, podkreślił konieczność pielęgnowania przez nich podstawowych humanistycznych wartości. Witając w społeczności akademickiej studentów English Division wyraził nadzieję, że sprostają wyzwaniom, zaś studia stworzą liczne okazje pozwalające zaspokoić ich intelektualną ciekawość.

Do zgromadzonych, w imieniu Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów, zwrócił się także dr Zbigniew Wroński. Gratulując fizjoterapeutom wyboru profesji, zaznaczył, że będą oni reprezentować zawód zaufania społecznego.

Centralnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania, które odebrał Dziekan Wydziału.

Studentom, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas rekrutacji złożono gratulacje. Wszyscy nowo przyjęci otrzymali z rąk prof. Marka Kucha okolicznościowe pinsy stanowiące emblemat II WL.

Wykład inauguracyjny zatytułowany, „Dokąd idziesz medyku młody?”. „Quo vadis medicus juvenis? Where do You go young medic?” wygłosił prof. Bogdan Ciszek – Kierownik Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej.

Nowych członków społeczności akademickiej przywitał także Carlo Bieńkowski - Przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów II WL oraz Justyna Pordzik – przedstawicielka Samorządu Studentów Oddziału Nauczania w Języku Angielskim.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór pod dyrekcją Daniela Synowca. Uczelniani muzycy wykonali mini recital składający się ze standardów muzyki popularnej.

Fot. Wanda Widomska

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]