Wręczenie indeksów doktorantom II Wydziału Lekarskiego

16 października w Sali im. prof. Antoniego Dobrzańskiego odbyła się immatrykulacja słuchaczy Studium Doktoranckiego II Wydziału Lekarskiego.

Gospodarzem uroczystości był Dziekan II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim i Oddziałem Fizjoterapii – prof. Marek Kuch. W spotkaniu uczestniczyli: Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji – prof. Wojciech Braksator, Kierownik Studium Doktoranckiego II Wydziału Lekarskiego – prof. Magdalena Marczyńska, Prodziekani II Wydziału Lekarskiego: dr hab. Magdalena Malejczyk, prof. Artur Mamcarz oraz opiekunowie naukowi doktorantów.

Prof. Marek Kuch zwracając się do zebranych, podkreślił odrębność uroczystości, która ma ściśle wydziałowy charakter. Wyraził satysfakcję z faktu, że już piaty raz jako Dziekan przewodniczy immatrykulacji doktorantów. Witając głównych bohaterów uroczystości z zadowoleniem odniósł się do faktu, że studia doktoranckie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Zauważył ponadto, że wszyscy którzy otrzymają indeksy stanowią grupę wybranych - mniejszość, która ma ambicję zrobienia w życiu czegoś więcej.

W imieniu JM Rektora przybyłych na uroczystość, przywitał prof. Wojciech Braksator Wspominając początki swojej drogi naukowej, podkreślił znaczenie tego czasu w życiu każdego badacza. Zauważył również, że prawdziwa  aktywność naukowa może przynieść ogromna satysfakcję. Wyraził, przekonanie, że wszyscy opiekunowie doktorantów będą im pomocni. Kończąc swoje wystąpienie, życzył immatrykulowanym jak największych efektów i sukcesów na naukowej drodze życia.

Wszystkiego dobrego, zwłaszcza zaś radości studiowania i poznawania ludzi oraz realizacji marzeń życzyła głównym bohaterom – prof. Magdalena Marczyńska kierownik Studium Doktoranckiego II WL.

Po złożeniu ślubowania, doktoranci odebrali z rąk Prorektora - prof. Wojciecha Braksatora indeksy. Okolicznościowe pinsy, stanowiące emblemat II WL wręczył Dziekan Wydziału – prof. Marek Kuch.

W imieniu Samorządu Doktorantów głos zabrał jego wiceprzewodniczący – mgr  Łukasz Samoliński.

Wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia stanowiło zwieńczenie uroczystości.

Fot. Michał Teperek

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]