Rozdano nagrody w konkursie Santandera

17 października br. podczas Rady Wydziału Nauki o Zdrowiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Santander Universidades.

W trakcie spotkania dr Aleksandra Wesołwska – kierująca Uniwersytecką Pracownią Badań na Mlekiem Kobiecym i Laktacją, przedstawiła główne założenia konkursu i opowiedziała o działalności Kierowanej przez siebie Pracowni, która funkcjonuje przy Klinice Neonatologii WUM. Podziękowała również sponsorom za dostrzeżenie i docenienie wagi badań dotyczacych laktacji.

Słowa podziękowania skierowała również do wszyskim recenzentów prac bioracych udział w konkursie – dr hab. Ewy Dmoch-Gajzlerskiej, dr hab. Aleksandry Banaszkiewicz, dr Grażyny Bączek, dr Anety Czerwonogrodzkiej-Senczyny, dr Beaty Sztyber, dr hab. Małgorzaty Witkowskiej-Zimny oraz dr hab. Gabrieli Olędzkiej.

W imieniu darczyńców głos zabrał Wojciech Leśniewski z Departamentu Santander Uniwersidadades Banku Zachodniego WBK S.A.

Laureatki odebrały dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotra Małkowskiego.

Decyzją Komitetu Organizacyjnego konkursu, na czele którego stała prof. Maria Borszewska-Kornacka, pierwszą nagrodę przyznano Benicie Jędral za pracę zatytułowaną „Wykorzystanie mleka kobiecego w pielęgnacji kikuta pępowinowego”. Jej  temat był przedmiotem pracy magisterskiej autorki wykonanej pod opieką dr hab. Małgorzaty Witkowskiej-Zimny. Drugą nagrodę otrzymała Olga Barbarska za pracę pt. „Characteristics of Regional Human Milk Bank”. Trzecia nagroda przypadła Monice Szyszko za pracę pt. „Wiedza i opinia kobiet o banku mleka kobiecego”. Współautorką tej pracy była Sylwia Dębska.

Konkurs, który był objęty patronatem Dziekan II WL – prof. Marka Kucha, był elementem umowy pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym a Bankiem Zachodnim WBK realizującym program dla uczelni Wyższych  - Santander Universidades. W ramach programu wspierane są badania naukowe w innowacyjnych, ciekawych obszarach oraz rozwój studentów i absolwentów uczelni. Dotacja, którą przyznano Uniwersyteckiej Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją pozwoliła na realizację  jednego stypendium wyjazdowego, 2 wyjazdów konferencyjnych oraz konkursu na najlepszą pracę z dziedziny laktotechnologii.

Fot. Michał Teperek