Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Prof. Rafał Krenke w gronie wyróżnionych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie do Badań nad Rakiem Płuca (IASLC)

Podczas największej na świecie konferencji poświęconej tematyce raka płuca, która odbyła się w Yokohamiew w dniach 15-18 października, grupa pięciu polskich lekarzy, w skład której wszedł prof. Rafał Krenke – kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii otrzymała Nagrodę The IASLC Foundation Cancer Care Team Award.

Nagroda stanowi wyróżnienie dla multidyscyplinarnych zespołów opieki nad pacjentem wspólnie

pracujących w celu zapewnienia chorym najwyższej jakości pomocy onkologicznej. Przyznana właśnie w tym roku, jest swoistym uhonorowaniem 15-letniej działalności Polskiej Grupy Raka Płuca.

Zgłoszenia kandydatów mógł dokonać pacjent lub jego opiekun, który uważa, iż otrzymał wyjątkowe wsparcie w trakcie swojego leczenia. Nagrody wręczono w podziale na 4 regiony świata, obejmujące: Amerykę Północną, Amerykę Łacińską, Europę i Azję/inne.
Pod uwagę brano nie tylko fachowość udzielanej pomocy medycznej, ale także wpływ na poprawę komfortu życia chorych, wsparcie psychologiczne, duchowe i pomoc w dostępie do informacji o leczeniu, rehabilitacji i pomocy emocjonalnej.

Jury, przyznając nagrodę polskiemu zespołowi lekarzy, w swoim uzasadnieniu zwróciło uwagę

na olbrzymie doświadczenie zawodowe specjalistów oraz ich sposób podejścia do chorych.

Podkreślono szczególnie, iż jakość wybrzmiewającej ze zgłoszeń pacjenckich argumentacji dowodzi, że to właśnie polska grupa wyjątkowo rzetelnie oraz życzliwe i empatyczne wspiera chorych.

Oprócz prof. Rafała Krenke, w skład polskiej grupy wchodzą: prof. Tadeusz Orłowski – kierownik Kliniki Chirurgii w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc, prof. Maciej Krzakowski – konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej oraz kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, prof. nadzw. dr hab Dariusz Kowalski z Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej oraz  prof. nadzw. Renata Langfort – kierownik Zakładu Patomorfologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

 Źródło: MEDEXPRESS

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter