Rozstrzygnięto konkurs Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny

Kapituła konkursu przyznała tytuł Osobowości Roku prof. Wiesławowi Jędrzejczakowi.

Laureat jest kierownikiem Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także konsultantem krajowym w dziedzinie hematologii. Obszar zainteresowań naukowych Pana Profesora to szeroko rozumiana hematologia zarówno kliniczna, jak i doświadczalna. Do jego znaczących osiągnięć należy m.in. opracowanie oryginalnych metod chemioterapii nowotworów oraz metod kontroli skutków ubocznych leków przeciwnowotworowych.

Wyróżnienie w kategorii „Menedżer Roku 2017 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne” otrzymała dr Ewa Trzepla - prezes Zarządu Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prócz tytułu Osobowości Roku i Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia nagrody i wyróżnienia przyznano w następujących kategoriach:
- Lider Roku w Ochronie Zdrowia - Innowacyjny szpital,
- Lider Roku w Ochronie Zdrowia - Zdrowie publiczne,
- Lider Roku w Ochronie Zdrowia - Działalność edukacyjno-szkoleniowa,
- Lider Roku w Ochronie Zdrowia - Działalność charytatywna,
- Lider Roku w Ochronie Zdrowia - Media i PR,
- Nagroda Specjalna Gwiazda - Ambasador zdrowia.

Szczegółowe informacje o zwycięzcach znajdują się na stronie Termedii.

Źródło:Termedia

Fot. Termedia