Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Ruszyła kampania „WUModa na zdrowie”

12 kwietnia rozpoczęła się kampania społeczno-edukacyjna "WUModa na zdrowie". Nową akcję skierowaną do całej uczelnianej społeczności zainaugurował jej pomysłodawca - JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś.

Idea kampanii opiera się na trzech filarach: profilaktyce, dietetyce i aktywności fizycznej. Jej celem jest szeroko pojęta promocja zdrowia, zaś jej głównym celem jest rozpropagowanie wśród społeczności  akademickiej zarówno postaw sprzyjających zdrowiu, jak i poprawiających jakość życia.

Podczas inauguracji kampanii – prof. Mirosław Wielgoś wyraził nadzieję, że będzie to kolejne przedsięwzięcie, które  połączy i zintegruje uczelnianą społeczność we wspólnym wysiłku na rzecz poprawy kondycji. Zauważył  także, że najnowsza inicjatywa to poniekąd kontynuacja kampanii "Wumoda na niepalenie", którą uznaje za sukces.

Zachęcając do włączenia się w nową akcję, Rektor podkreślił także znaczenie wszystkich zachowań sprzyjających zdrowiu czyli: prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej i profilaktyki.

Do udziału w kampanii oraz odwiedzenia stoisk przygotowanych specjalnie na inaugurację zachęcali przedstawiciele jednostek będących partnerami akcji : dr hab. inż. Iwona Traczyk- kierownik Zakładu Żywienia Człowieka, dr Anna Jeznach-Steinhagen z Zakładu Dietetyki Klinicznej, mgr Jerzy Chrzanowski – kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, dr Marta Maskey-Warzęchowska z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii. Głos zabrał także Paweł Koczkodaj z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka WUM, który zaprosił do skorzystania z porad i badań w ramach działań profilaktycznych.

Na przybyłych do Centrum Dydaktycznego czekało wiele atrakcji. Można było m. in wykonać  badanie  spirometryczne, zmierzyć wagę, wzrost,  siłę mięśniową, poziom  glikemii oraz dokonać analizy składu  ciała. Odwiedzający stoiska zobaczyli, jak powinien wyglądąć pełnowartościowy posiłek i które produkty to prawdziwa bomba kaloryczna. Prezentacji produktów żywieniowych towarzyszyła degustacja warzyw, owoców i przekąsek.

Była także  możliwość uzyskania porady z zakresu z zakresu profilaktyki antynowotworowej, zapisania się na wybrane warsztaty edukacyjne oraz przystąpić do programu „Chudniemy razem z WUM”.

Wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się jabłkiem, które jest „gadżetem” kampanii.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą działań kampanijnych znajdujących się na stronie http://modanazdrowie.wum.edu.pl/  oraz profil Fb https://www.facebook.com/wumodanazdrowie/

Zdjęcia: Michał Teperek
Dział Fotomedycvzny WUM

 

0001.jpg
0002.jpg
0003.jpg
0004.jpg
0005.jpg
0006.jpg
0007.jpg
0008.jpg
0009.jpg
0010.jpg
0011.jpg
0012.jpg
0013.jpg
0014.jpg
0015.jpg
0016.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter