Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Nasi doktoranci wśród laureatów konkursu w ramach Top Minds 2018

26 czerwca br. zakończono program szkoleniowo-mentoringowy stworzony z myślą o ambitnych studentach i doktorantach z polskich uczelni – Top Minds. Nasi doktoranci Joanna Kacperczyk-Bartnik i Paweł Koczkodaj znaleźli się w zespołach, które nagrodzono w konkursie na najlepsze prace projektowe.

Zadanie, przed jakim stanęły zespoły uczestników w ramach prac projektowych (Team Project) polegało na rozwiązaniu wybranych problemów społecznych związanych z profilaktyką zdrowotną, podniesieniem jakości życia i zapewnieniem ułatwień dla osób niepełnosprawnych oraz cudzoziemców podczas pobytu w Polsce.

Joanna Kacperczyk-Bartnik z II Kliniki Położnictwa i Ginekologii (I WL) była liderką zespołu SAMBAD, który zwyciężył w kategorii Inicjatywa. Członkowie zespołu zaproponowali wdrożenie nowego programu badań profilaktycznych, którego celem ma być poprawa jakości życia kobiet w Polsce. 

W kategorii Produkt zwyciężył zespół Read Me, którego członkiem był Paweł Koczkodaj - doktorant z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka, piszący pracę pod kierunkiem dr hab. Joanny Gotlib - kierownika Zakładu Dydaktyki i Efektów Kształcenia (WNoZ). Read Me zaprojektował aplikację do wymiany książek pomiędzy użytkownikami - tradycyjnych, audiobook’ów i pisanych Braillem.

Top Minds to wsplna inicjatzwa Stowarzyszenia Top 500 Innovators i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. W uroczystym zakończeniu tegorocznej edycji programu TopMinds, które odbyło się w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczestniczył wiceminister Piotr Dardziński.

Więcej informacji: https://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/topminds-2018.html

 

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter