Ponad 9 mln dla SP CSK z Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej

21 czerwca br. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu na wybór realizatorów Programu wieloletniego na lata 2011-2020  pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej” w zakresie prac remontowo-budowlanych dla ośrodków transplantacyjnych, banków tkanek i komórek oraz medycznych laboratoriów diagnostycznych testujących komórki, tkanki i narządy w latach 2018-2020.

Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny przy ul. Banacha jest jednym z dziewięciu beneficjentów programu. Z łącznej kwoty ponad 35 milinów złotych, SP CSK otrzymał dofinasowanie w kwocie 9 006 175,00 PLN.

Według zgłoszonego projektu środki mają być przeznaczone na prace remontowo-budowlane w: Klinice Chorób Wewnętrznych, Hematologii i Onkologii; Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej; Pracowni Immunogenetyki i Pracowni Leków Cytostatycznych. Prace potrwają do końca 2019 roku.

Źródło SP CSK