Studentki I Wydziału Lekarskiego wyróżnione na BraveCamp

W dniach 8-14 lipca odbyła się 3. edycja obozu szkoleniowo-integracyjnego Inkubatora UW – BraveCamp. Cykl warsztatów i kursów zakończyło nagrodzenie autorów najlepszych projektów naukowych i biznesowych. Decyzją jury wyróżnienia otrzymały studentki WUM: Katarzyna Pęksa oraz Anna Nowak, obydwie reprezentujące I Wydział Lekarski.

22 uczestników obozu – studentów UW i WUM, przez tydzień miało szansę, pod okiem ekspertów i menedżerów, pracować nad optymalnym modelem biznesowym, ofertą czy planem marketingowym swojego projektu. Zwieńczeniem cyklu szkoleń była profesjonalna prezentacja każdego z pomysłów, spośród których jury wybrało najlepszy. Kryteriami oceny były m.in. nowatorstwo, wykonalność, odpowiedź na potrzeby rynkowe lub społeczne oraz pomysł na wydatkowanie grantu.

Reprezentantkę naszej Uczelni Katarzynę Pęksę wyróżniono za projekt UHURA, zakładający opracowanie rozwiązań wspierających osoby, które w wyniku wypadku lub interwencji chirurgicznej utraciły zdolność mówienia. W uzasadnieniu wskazano, że projekt cechuje „innowacyjność i ciężka praca”. Annę Nowak doceniono natomiast za inicjatywę Medstudenting, czyli projekt materiałów papeteryjnych przeznaczonych dla studentów kierunków medycznych. Wyróżnienie przyznano m.in. za „nowoczesne budowanie wizerunku oraz kapitalizację trendów”.

Zwyciężył projekt Doroty Jankowskiej z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Laureatka otrzyma grant na realizację aplikacji pomagającej osobom niesłyszącym być w kontakcie ze służbami ratowniczymi.

Wystąpienia i projekty uczestników oceniało jury w składzie: dr hab. Joanna Gotlib – Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, dr hab. med. Anna Wójcicka – Prezes Warsaw Genomics, dr Agnieszka Pugacewicz – koordynator programu Entrepreneurship & Academia DELab UW, dr hab. Krzysztof Turzyński – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Fizyki UW, Krzysztof Gulda - członek zarządu UWRC - spółki celowej Uniwersytetu Warszawskiego, dr Łukasz Hak - Dyrektor Medyczny firmy Pfizer Polska.

Biuro Informacji i Promocji WUM

Fot. Inkubator UW