Warsztaty "Immunoterapia adoptywna nowotworów" zorganizowane w ramach projektu STREAM

25 września 2018 roku, o godz. 10 w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyły się bezpłatne warsztaty “Immunoterapia adoptywna nowotworów”. To kolejne wydarzenie naukowe zorganizowane w ramach projektu STREAM.

Konferencja była skierowana do młodych naukowców – studentów, doktorantów i doktorów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z immunoterapią nowotworów. Podczas warsztatów znani liderzy ze środowiska medycznego,wygłosili prezentacje dotyczące postępów oraz najnowszych osiągnięć immunoterapii adoptywnej, ze szczególnym uwzględnieniem terapii chorób nowotworowych.

Ogromną dawkę aktualnej wiedzy z dziedziny immunoterapii, potwierdzoną badaniami przedstawili m.in.: Lorenzo Galluzzi, PhD z Weill Cornell Medical College, Jon AmundKyte, MD PhD z Oslo University Hospital, Tuna Mutis, MD PhD z VU University Medical Center, Dominika Nowis z MD PhD z Centre of New Technologies, Piotr Trzonkowski z MD PhD, Medical University of Gdansk oraz Tomasz Rygiel, PhD z Medical University of Warsaw.

Magdalena Wilk
Biuro Informacji i Promocji