Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Warsztaty z technik artroskopowych

8 listopada br. studenci II Wydziału Lekarskiego uczestniczący w zajęciach z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, wzięli udział w warsztatach poświęconych technikom artroskopowym wykorzystywanym w leczeniu schorzeń narządu ruchu.

Zajęcia, których inicjatorem był dr hab. Artur Stolarczyk, poprowadzili dr n. med. Tomasz Mitek i dr Krzysztof Modzelewski z Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji WUM.

Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich, omówiono schorzenia leczone techniką artroskopową, rodzaje wykonywanych procedur i instrumentarium wykorzystywane do zabiegów. W części praktycznej prowadzący udzielili instruktażu, po którym studenci samodzielnie wykonywali elementy zabiegów artroskopowych za pomocą profesjonalnego sprzętu na preparacie zwierzęcym (świński staw kolanowy o stosunkach anatomicznych zbliżonych do kolana ludzkiego).

Obok poszerzenia wiedzy, przypomnienia anatomii stawu kolanowego i poznania praktycznych aspektów leczenia, warsztaty pozwoliły na skorelowanie posiadanych przez studentów informacji z konkretnym działaniem medycznym  mającym na celu leczenie narządu ruchu.
Uczestnicy warsztatów mieli okazję zadawania pytań i uzyskania potrzebnej wiedzy od lekarzy na co dzień stosujących techniki artroskopowe w leczeniu.

Kolejne zaplanowane warsztaty poświęcone będą chirurgii kręgosłupa.

Fot.: dr Tomasz Mitek

 

Warsztaty artroskopowe studenci.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter