VIII Sesja Naukowa II Wydziału Lekarskiego

22 marca br. w Sali im. prof. Antoniego Dobrzańskiego odbyła się VIII sesja naukowa II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Oddziałem Fizjoterapii.

Gospodarzem spotkania, podczas którego podsumowano dorobek naukowy pracowników Wydziału, był Dziekan – prof. Marek Kuch. Zaproszenie na spotkanie przyjęli: reprezentujący JM Rektora - prof. Wojciech Braksator – Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji, Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Paweł Włodarski, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej – prof. Piotr Wroczyński, Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Małkowski, Prodziekan ds. Nauki Wydziału Lekarsko-Dentystycznego - prof. Michał Ciurzyński. Obecni byli także Prodziekani II Wydziału Lekarskiego: prof. Bożena Werner, dr hab. Magdalena Malejczyk, prof. Artur Mamcarz, dr hab. Dariusz Białoszewski oraz prof. Magdalena Marczyńska - Kierownik Studium Doktoranckiego II Wydział Lekarskiego.

W pierwszej części spotkania zaprezentowano 2 prace doktorskie, 1 habilitacyjną i jedną studencką. Swoje dokonania przedstawili:

Dr hab. Łukasz Gawęda z II Kliniki Psychiatrycznej ”Rola zniekształceń poznawczych w objawach psychotycznych w populacji klinicznej oraz wśród osób zdrowych psychicznie z doświadczeniami podobnymi do objawów psychotycznych”

Dr Krzysztof Godlewski z Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej „Ocena wyników leczenia dzieci ze zwężeniem zastawki aortalnej metodą przezskórnej walwuloplastyki balonowej”. Komentarz do prezentacji wygłosiła prof. Bożena Werner.

Dr n. o zdr. Damian Parol „Ocena wpływu długoterminowego stosowania diety wegańskiej na wydolność fizyczną u osób amatorsko uprawiających biegi długodystansowe”. Prezentację opatrzył komentarzem prof. Artur Mamcarz.

Ostatnią z prezentacji przygotował Jakub Franke – student VI roku II Wydziału Lekarskiego „Spersonalizowana profilaktyka nowotworowa – Badamy Geny”. Wystąpienie skomentowała dr hab. Anna Wójcicka z Zakładu Medycyny Genomowej.

W kolejnej części konferencji z wykładem zatytułowanym „Sztuczna inteligencja i technologie ubieralne w medycynie: wystąpiła dr n. hum. Aleksandra Przegalińska-Siekierkowska – filozofka, futurolożka i wykładowczyni z Akademii im. Leona Koźmińskiego.

Podsumowania konferencji dokonał Dziekan – prof. Marek Kuch.

Fot. Krzysztof Kurek

VIII Sesja Naukowa  II WL 01.jpg