Obchody Światowego Dnia Głosu

13 kwietnia Katedra i Klinika Otolaryngologii WUM, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprosili do udziału w obchodach Światowego Dnia Głosu. W Centrum Dydaktycznym przygotowano wykłady i spotkania poświęcone takim tematom jak: powstawanie głosu, głos i talent muzyczny a uwarunkowanie genetycznie, sposoby na zdrowy głos, głos na diecie czy możliwości doskonalenia emisji głosu.

Wśród wykładowców byli m.in. dr hab. Ewelina Sielska-Badurek (Katedra i Klinika Otolaryngologii WUM) i dr Anna Kutkowska-Kass (Zakład Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie).

Odwiedzający naszą Uczelnię mogli ponadto skorzystać z indywidualnych konsultacji logopedycznych i foniatrycznych prowadzonych przez specjalistów WUM, a także wziąć udział w warsztacie z beatboxu przeznaczonym dla wszystkich chcących zapoznać się z tą techniką wokalną. Obchody zakończył koncert, w którym wystąpiła m.in. wspomniana wcześniej dr Anna Kutkowska-Kass, która oprócz swojej działalności lekarskiej, jest również śpiewaczką operową.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM